Her yıl Ekim ayı içerisinde düzenlenen Erasmus Günleri bu yıl 9-14 Ekim’de düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl en fazla etkinlik sıralamasında 2. olan Türkiye’nin bu yıl ki hedefi şampiyonluk. Türk Kızılay da şampiyonluk hedefi için projeleriyle destek verecek.

Kızılay Akademi Başkanlığı da Türk Kızılay adına Türkiye Ulusal Ajansından 2021-2027 yıllarını kapsayan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Akreditasyonunu aldı. Akreditasyon, mesleki eğitim Temel Mesleki Eğitim Öğrencileri, (IVET) Sürekli Mesleki Eğitim Öğrencileri, (CVET) ve personeli için öğrenme hareketliliği etkinlikleri düzenlemek isteyen mesleki eğitim sağlayıcıları ile bu alanda aktif diğer kuruluşları destekliyor. Erasmus+ tarafından finanse edilen hareketlilik faaliyetlerinin amacı; bireylere bilgi, beceri ve yetkinlik kazanmalarını sağlayacak öğrenme fırsatları sunmak mesleki eğitim sağlayıcılarının ile diğer kuruluşların yurt dışına açılması ve kurumsal gelişimini destekliyor. Erasmus kapsamında Hareketlilik Faaliyetlerine ise Türk Kızılay’da 36 personel katıldı. Bunun yanı sıra 49 personel bu faaliyetlerden sertifika alırken 2021 Erasmus Hibesi ile gerçekleştirilen yabancı dil eğitiminde ise toplam 80 Türk Kızılay personeli sertifika almaya hak kazandı.

Erasmus Günleri Nedir?

Bir etkinlik düzenlemek, Erasmus+ deneyimlerini paylaşmak veya projelerini duyurmak için yararlanıcılara eşsiz bir fırsat sunan Erasmus Günleri (#ErasmusDays), Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, ilgili projelerin çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için:
https://www.erasmusdays.eu/
Kızılay’ın Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Öğrenici Personel Hareketliliği faaliyetleri hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayarak dokümana ulaşabilirsiniz.

Kızılay Akademi Başkanlığı Erasmus Faaliyeti Kapsamında Gerçekleştirilen Uzman Daveti Hareketlilikleri